cephalon محصول استاندار خوزستان آبادان

cephalon: محصول استاندار خوزستان آبادان تولید برنج استان خوزستان شهرستان شادگان

گت بلاگز علمی پزشکی ۲۰ درصد ایرانی‌ها کمردرد دارند ، کاهش سن مبتلا شدن به اختلالات اسکلتی عضلانی در کشور

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی کشور عزیزمان ایران گفت: کم کردن مبتلا شدن به انحراف ستون فقرات و اختلالات اسکلتی عضلانی از هشدارهای متخصصان فیزیوتراپی در کشور هس

۲۰ درصد ایرانی‌ها کمردرد دارند ، کاهش سن مبتلا شدن به اختلالات اسکلتی عضلانی در کشور

محمدعلی محسنی بندپی مدیر انجمن علمی فیزیوتراپی کشور عزیزمان ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ اظهار کرد: اختلالات اسکلتی عضلانی با عوض کردن سبک زندگی، کم تحرکی، پوزیشن های نامناسب و ساعات طولانی مدت استفاده از کامپیوتر به زندگی افراد رخنه کرده و در این میان کوله پشتی های نامناسب و بازی های رایانه ای نیز باعث شدت یافتن این مهم شده است هست.

عبارات مهم : آموزش
وی افزود: کودکان، سرمایه های هر کشور محسوب می شوند و توجه دولت ها و بخصوص سیاستمداران حوزه بهداشت و درمان بر سلامتی آنان را می طلبد و باید از کودکی شاهد سلامت این گروه سنی آسیب پذیر باشیم.

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی کشور عزیزمان ایران گفت: بحث نوع و وزن کوله پشتی که دانش آموز آن را حمل می کند، بسیار جدی بوده و انجمن فیزیوتراپی کشور عزیزمان ایران میل به دارد با همکاری رسانه ها جهت آموزش خانواده ها، جهت گزینش نوع مناسب کوله پشتی و چگونگی استفاده صحیح از آن برنامه های آموزشی داشته باشد.

وی افزود: طبق آخرین تحقیق بر روی پنج هزار کودک مدرسه ای دریافتیم ۲۰ درصد کودکان ایرانی از کمر درد زحمت می برند و از آنجایی که بسیاری از کمر درد های دوران بزرگسالی نیز از پرسشها دوران کودکی نشات می گیرد و جهت اقتصاد سلامت باید آن را مدنظر قرار داد.

محسنی بندپی گفت: اگر ما بخواهیم به سلامت کودکان بپردازیم، باید به فیزیوتراپی در جامعه اهمیت دهیم و خوشبختانه با تفاهم نامه ای که بزودی انجمن علمی فیزیوتراپی کشور عزیزمان ایران با آموزش و پرورش امضا خواهد کرد، می توانیم تمامی کودکان را غربالگری کنیم و آنهایی که در معرض خطر و مستعد مبتلا شدن به اختلالات عضلانی اسکلتی هستند و بلحاظ صافی کف پا، زانوی پرانتزی، زانوی ضربدری یا قوس های کمری، قوز ناحیه پشت و یا حتی از انحرافات جانبی زحمت می برند، را در همان مرحله اول شناسایی کرده و با توجه به شرایط هر یک و شدت و ضعف اختلال، آموزش های مورد نیاز به دانش آموزان و خانواده های آنان داده شود و یا آنان را به مراکز درمانی مربوطه ارجاع دهیم.
وی افزود: پیش از اینکه این قبیل دانش آموزان به نارسایی های جدی اختلالات عضلانی اسکلتی برسند باید تحت نظر باشند و کارها پیشگیری جهت آنان انجام شود، آیا که تنها با یک عوض کردن و آموزش راحت به کودکان، می توان از آسیب های جدی که ممکن است تا بزرگسالی همراهشان باشد، پیشگیری کرد.
محسنی بندپی با تاکید بر نقش فیزیوتراپی در پیشگیری و درمان کشوریادآور شد: امیدواریم با بازبینی جایگاه فیزیوتراپی بتوانیم شاهد ارتقا، سلامت و کم کردن عوارض اختلالات اسکلتی عضلانی در کشور باشیم.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: آموزش | انجمن | ایران | سلامت | آموزشی | ایرانی | سلامتی | عضلانی | کودکان | فیزیوتراپی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog