cephalon محصول استاندار خوزستان آبادان

cephalon: محصول استاندار خوزستان آبادان تولید برنج استان خوزستان شهرستان شادگان

گت بلاگز بین‌الملل تسویه‌حساب سیاسی از کشته‌شدن افراد بیگناه غیرقابل‌قبول است

یک روزنامه آمریکایی نوشت: بعد از حملات تروریستی در آمریکا، مقامات کشور عزیزمان ایران نمی‌گویند شیطان بزرگ به سزای اعمالش رسید.

تسویه‌حساب سیاسی از کشته‌شدن افراد بیگناه غیرقابل‌قبول است

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» منشتر شدن پستی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: این قابل قبول نیست و بیرحمی است که در هر شرایطی بخواهیم در وقت ابراز تأسف جهت کشته شدن افراد بی گناه، به تسویه حساب سیاسی بپردازیم.
این روزنامه آمریکایی در مطلبی به قلم ایشان تارور، نوشت: عنصرهای مسلح مرتبط با داعش روز چهارشنبه، به ساختمان مجلس و نیز مرقد آیت الله روح الله خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب [اسلامی] ایران، حمله کردند. در این حمله، دست کم دوازده! نفر کشته و ده ها نفر زخمی شدند.

عبارات مهم : ایران

کاخ سفید عادت خاصی دارد تا حملات مرتبط با داعش در هر جای دیگری را خواه در پاریس، لندن، منچستر یا حتی مکانی گمنام در مجموعه جزایر فیلیپین باشد، به سرعت محکوم کند. ولی دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا، روز چهارشنبه جهت ساعات متمادی آشکارا سکوت کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به صورت ظاهری این حمله را محکوم کرد و گفت:«انحراف تروریسم، در جهانی متمدن و صلح آمیز، جایگاهی ندارد.»
بالاخره، ترامپ سکوت خود را شکست هر چند خبر وی هر گونه حسن نیتی را که دیپلمات های آمریکایی خواستار انتقال آن بودند از بین برد. شروع این بیانیه به این صورت بود: «ما به خاطر قربانیان بی گناه حملات تروریستی در کشور عزیزمان ایران غمگین هستیم و جهت آنها و مردم کشور عزیزمان ایران که چنین وقت های دشواری را می گذرانند دعا می کنیم.»
ترامپ سخنانش را با این انتقاد تعجب آور از کشور عزیزمان ایران به آخر رساند: «ما تأکید می کنیم کشورهایی که از تروریسم حمایت می کنند، با خطر اینکه قربانی شرارتی شوند که آن را تشویق می کنند روبرو هستند.»
نگارنده مطلب در ادامه می افزاید: این قابل قبول نیست و بی رحمی است که در هر شرایطی بخواهیم در وقت ابراز تأسف جهت کشته شدن افراد بی گناه، به تسویه حساب سیاسی بپردازیم. ولی حتی با توجه به تنش های آشکار بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و واشنگتن که به باعث اینکه ترامپ کشور عزیزمان ایران را «زیر نظر» قرار داد شدت یافتن شد، به نظر می رسید سخنان ترامپ از معیارهای نانوشته در امور جهانی تخطی کرد.
از آن گذشته، مقامات کشور عزیزمان ایران به طور منظم حملات تروریستی در آمریکا را محکوم می کنند و قتل عام سال گذشته در یک باشگا شبانه در اورلاندو از جمله این موارد بود. مقامات کشور عزیزمان ایران نمی گویند شیطان بزرگ دارد به سزای اعمال خود می رسد. ایرانی ها بعد از حملات یازده سپتامبر 2001، جهت ابراز همبستگی، شب ها شمع روشن می کردند.
همانطور که قبلا نوشته ایم، خصومت دولت ترامپ در قبال ایران، بخشی از استقبال کلی آن از دستور کار و لفاظی های رقبای مهم کشور عزیزمان ایران در منطقه یعنی اسرائیل و عربستان است.
ایران نشانه گروه تروریستی قرار داده شد که ایدئولوژری آن … به عقایدی نزدیک است که شیخ های سعودی راجع به اش تبلیغ می کنند. این موضوعی است که کاخ سفید و شرکایش به آسانی از آن غافل شدند. به طور قطع، دولت های قبلی به مدت چند دهه با تاثیر بی ثبات کننده ای که بنیاد گرایی مورد حمایت عربستان بر دنیا اسلام داشته است کنار آمده اند و یا چشمان خود را به روی آن بسته اند.
با وجود این، دولت آمریکا که آشکارا با« اسلام تندرو» مخالفت می کند تصمیم گرفت به شکلی بی سابقه، سعودی ها را جسور کند.
سنای آمریکا ساعاتی بعد از این حمله، با اکثریت قاطع، رأی به پیشبرد طرحی داد که تحریم های جدیدی را بر ضد کشور عزیزمان ایران اعمال می کند. تعدادی از دموکرات ها به باعث وقت رای گیری، خواستار تعویق این روند شدند ولی به درخواست آنها توجه نشد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | گروه تروریستی | حملات تروریستی | حملات یازده سپتامبر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog