cephalon محصول استاندار خوزستان آبادان

cephalon: محصول استاندار خوزستان آبادان تولید برنج استان خوزستان شهرستان شادگان

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پروسه‌ای طی شده است که امید مردم را به ناامیدی تبدیل کند / آذر منصوری

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: پروسه‌ای طی شده است که امید مردم را به ناامیدی تبدیل کند. اوضاع امید در کشور نگران‌کننده بوده و هست.

پروسه‌ای طی شده است که امید مردم را به ناامیدی تبدیل کند / آذر منصوری

آذر منصوری: پروسه ای طی شده است که امید مردم را به ناامیدی تبدیل کند

عبارات مهم : ایران

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: پروسه ای طی شده است که امید مردم را به ناامیدی تبدیل کند. اوضاع امید در کشور دلواپس کننده بوده و هست.

به گزارش ایلنا، در نشست فصلی منزل احزاب که امروز در وزارت کشور برگزار شد، آذری منصوری با بیان اینکه حوادث اخیر غیر قابل آینده نگری نبود، گفت: پروسه ای طی شده است که امید مردم را به ناامیدی تبدیل کند. اوضاع امید در کشور دلواپس کننده بوده و هست. خوشبختانه جای امیدواری است که مجموعه جریان های سیاسی در این مورد دنبال احاله دادن تحولات به خارج نبودند و در پی یافتن علل داخلی آن بودند.

پروسه‌ای طی شده است که امید مردم را به ناامیدی تبدیل کند / آذر منصوری

وی گفت: تا زمانی که اعتراضات را موضوعی جهت متهم کردن رقیب بدانیم، صورت مسئله را پاک کردیم. اقتصاد امروز کشور عزیزمان ایران در مسیر توسعه نیست. اوضاع حاصل یک دوره شش ساله و چهار ساله نیست حاصل ناکارآمدی در حوزه عدالت هست. این برمی گردد به عدالت اقتصادی و فقدان خلاقیت و فقدان مسابقه سالم و فساد اقتصاد رانتی نفتی و اختلاس های چند هزار میلیاردی و فرار بعضی بنیادهای خاص از پرداخت مالیات که موجب استمرار این اوضاع شده است و بیکاری و عدم بهره گیری از نیروهای انسانی پیامد آن است و بخشی از نارضایتی ها از این ابرچالش اقتصادی نشات می گیرد.

منصوری گفت: گردش آزاد اطلاعات و تامین الزامات شفافیت مهم هست. نقش صدا و سیما کم نیست هنگامی که گرانی تخم مرغ بهانه ای می شود تا رقیب سیاسی خود را از بین بردن کنید و صدا و سیما در اختیار یک جناح قرار می گیرد، نقش صدا و سیما را زیر پرسش می برد. به رسمیت شناختن نوع گزینش سبک زندگی هم علت نارضایتی بود. ناامیدی مردم از دستگاه دادرسی هم همین طور است تحقق عدالت همه جانبه بزرگترین عامل امیدواری مردم هست. ما امروز نیاز داریم دولت و جریان های سیاسی ظرفیت خصیصه های فرهنگی مانند رواداری که اجازه تکثر فکری را در کشور فراهم می کند را در کشور تقویت کنیم برخورد با سپنتا نیکنام یکی از مصادیق ناامیدی است جامعه امروز نیازمند دریافت علائم امید است اگر نه باید بیش از پیش دلواپس اعتراضات باشیم.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: پروسه‌ای طی شده است که امید مردم را به ناامیدی تبدیل کند. اوضاع امید در کشور نگران‌کننده بوده و هست.

پروانه مافی نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران هم با حضور در همایش فصلی منزل احزاب گفت: جایگاه احزاب در جامعه حلقه واسط بین قدرت و جامعه مدنی است و نقشش هم سازماندهی و مدیریت ساخت قدرت بر اساس مطالبات مردم هست. در واقع احزاب مطالبات مردم را دریافت می کنند و بعد از جهت دهی به تولید برنامه رسیده و به قدرت ارجاع می دهند یا در ساختار قدرت افرادی را دارند که این برنامه را اجرا می کند یا باید به ساختار قدرت القا کند.

وی افزود: در کنار این نقش جدی باید زمینه های طرح مطالبات را فراهم کنند. احزاب باید بتوانند جامعه مدنی را نیرومند تر کنند. از طرفی در کشور عزیزمان ایران که در دوره گذار است باید ساختار قدرت را متقاعد کنند که دولت را کوچک کند. پیامد شکاف دولت و ملت جبران ناپذیر هست. گفت وگو در بین ما کم است.

مافی روند انقلاب را در کشور عزیزمان ایران بررسی کرد و گفت: بارزترین شعار ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بوده هست. در آن سال ها رهایی از چنگال غرب یکی از مطالبات مهم بود. عطش آزادی خواهی از هر زمانی زیاد بود. مردم نظام مردم سالار مبتنی بر رای آنها در چارچوب قواعد اسلامی را می خواستند. ما باید ببینیم بعد از ۴۰ سال تا چه حد این اهداف را محقق کردیم. واقع بینانه اینکه در زمینه استقلال سیاسی دستاوردهای غیرقابل انکار داشتیم. در مورد بستر آزادی در دولت های متفاوت گاهی موفق بودیم گاهی ناموفق.

پروسه‌ای طی شده است که امید مردم را به ناامیدی تبدیل کند / آذر منصوری

وی گفت: در مورد علل کمبودها نمی توانیم دوگانه دولت – ملت ایجاد کنیم و بگوییم یک مورد مقصر است آن یکی مبرا. مردم و مسئولان هم در ایجاد پرسشها هم در عدم مدیریت مسئول هستند سهم مردم از مسئولان کمتر بوده هست. اینکه مسئولان کارآمد و با تدبیر از بین بردن می شوند خسارتی است که می شود جبران کرد. اشکال مردم این بوده که نتوانستند نظارت جامع بر مسئولان داشته باشند. اگر ما حقوقی بر گردن مسئولان داریم، وظیفه نظارتی هم داریم.

مافی گفت: احزاب باید نقش نظارتی مردم را پررنگ کنند و آنها را در وظیفه ارزش نیرومند کنند. آنچه امروز به آن نیاز داریم این است که عقلای اصولگرا و اصلاح طلب بنشینند و گفت وگوی ملی را عملی کرده و از آنچه نظر سیاسی ارزش است به خاطر مردم عبور کنند. ما در چارچوب انقلاب باید بتوانیم در کنار هم بنشینیم و پرسشها را به ثمر برسانیم تا از خسارت ناشی از گفتمان خارج از انقلاب مصون باشیم.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: پروسه‌ای طی شده است که امید مردم را به ناامیدی تبدیل کند. اوضاع امید در کشور نگران‌کننده بوده و هست.

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | مسئولان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog